Aktualności


Nasz Patron
Nasz Patron
2014-10-28

UCZNIOWIE MG 3 UCZCILI PATRONA

Październik jest szczególnym miesiącem dla społeczności Miejskiego Gimnazjum nr 3. Jest to miesiąc, w którym szczególnie wspominamy papieża Jana Pawła II – patrona szkoły. Miesiąc ważnych dla nas rocznic – wyboru Karola Wojtyły na papieża oraz nadania szkole imienia naszego Wielkiego Rodaka. W tym roku mija 9 lat, od kiedy szkoła nosi to zaszczytne imię.

9 października uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w XIV Zjeździe Rodziny Szkół imienia Jana Pawła II w Częstochowie. Szkół takich jest w Polsce 1250, w Częstochowie w tym roku byli przedstawiciele pięciuset, około 20000 ludzi, którzy wzięli udział we wspólnej Mszy Św. odprawionej na jasnogórskim szczycie pod przewodnictwem arcybiskupa Celestino Migliore, Nuncjusza Apostolskiego w Polsce.
Przedstawiciele MG3 wzięli również udział w spotkaniu szkół imienia Jana Pawła II w Rudzie Śląskiej – Kochłowicach.
Szkolne uroczystości odbyły się 24 października. Było to tradycyjne Święto Patrona, które zaczęło się Mszą Świętą w szarlejskim kościele p.w. Trójcy Świętej. W szkole miała miejsce uroczysta akademia ku czci Patrona. Młodzi artyści przypomnieli swoim kolegom postać Jana Pawła II, jego naukę i wskazówki, szczególnie te, które skierowane były do młodzieży. Zabrzmiały także ulubione melodie Papieża.
W tym dniu odbyły się specjalne lekcje, podczas których uczniowie rozmawiali o Patronie, oglądali filmy o tematyce papieskiej. Nie zabrakło też zniczy i kwiatów pod popiersiem Papieża znajdującym się w holu szkoły.

Zapraszamy do szkolnej GALERII zdjęć!

2014-10-19

Aktualności

Szanowni Państwo, zapraszamy serdecznie na konsultacje z nauczycielami Waszych dzieci, które odbedą sie 22 października 2014r od godz. 17,00 do godz. 18,00.

Pokaz mody
Pokaz mody
2014-10-16

Dzień Nauczyciela na wesoło

13 października uczniowie naszej szkoły przygotowali dla swoich nauczycieli zabawny program artystyczny. Wszystkie klasy bardzo się postarały i w imieniu wszystkich pracowników szkoły dziękujemy im za pamięć i życzenia!

Kopiec
Kopiec
2014-10-16

Gra terenowa "Spotkajmy się na Kopcu"

W sobotę, 13 września po renowacji na nowo został otwarty Kopiec Wyzwolenia. Z tej okazji miasto zorganizowało dla uczniów piekarskich szkół podstawowych i gimnazjalnych specjalną grę terenową o nazwie "Spotkajmy się na Kopcu". Zadaniem uczestników było znajdywanie zaznaczonych na mapie miejsc i wykonywanie wyznaczonych tam zadań, w celu zdobycia jak największej ilości punktów. Patrol naszej szkoły o zabawnej nazwie "Rolady", w skład którego wchodzili: Szymon Gajda z klasy Ia, Denis Dąbrowski i Mateusz Pyras z klasy IIa oraz Arkadiusz Cach i Marcel Staniczek z klasy IIIa został najlepszym patrolem wśród gimnazjów. Serdecznie gratulujemy!

2014-10-16

Ważne daty październik/listopad

13.10 – 6,7 lekcja- Akademia z okazji DEN

2014-10-23

Nasi przedstawiciele w Młodzieżowej Radzie Miasta

Denis Dąbrowski z 2a i Agata Miłosz z 3a otrzymali mandaty Młodzieżowej Rady Miasta :) Gratulujemy!