Aktualności MG3


01.10.2015

Zobacz zdjęcia!

Informujemy o aktualizacji szkolnej galerii zdjęć oraz galerii zdjęć z warsztatów - dziś pojawiły się fotorelacje z warsztatów grupy artstycznej, z pasowania pierwszaków i wyborów do Młodziezowej Rady Miasta

Miłego oglądania!

Opera Śląska
Opera Śląska
30.09.2015

Metropolitarna Noc Teatrów

W sobotę 26 września br.,grupa artystyczna naszego gimnazjum, wraz z P.Wilczek i P.Ossowską uczestniczyła w Metropolitarnej Nocy Teatrów w Operze Śląskiej w Bytomiu.Dla uczestników przygotowano szereg atrakcji.

29.09.2015

Konkurs Plastyczny

W związku z 10 rocznicą nadania naszemu Gimnazjum imienia Jana Pawła II, organizujemy konkurs plastyczny pt."Jan Paweł II Papieżem Rodziny".
Konkurs adresowany jest dla uczniów klas 4-6 Szkół Podstawowych oraz dla klas 1-3 Gimnazjum.Zapraszamy do udziału!

28.09.2015

Pasowanie na ucznia

25 września uczniowie klas pierwszych stali się oficjalnie uczniami Miejskiego Gimnazjum nr 3. Odbyło się to podczas pasowania, które miało formę zabawy i współzawodnictwa. Samorząd szkolny przygotował szereg konkursów, podczas których pierwszoklasiści musieli wykazać się zwinnością, zręcznością, pomysłowością, szybkością i wiedzą. Ukoronowaniem zabawy było uroczyste pasowanie przez wychowawców. Każdy uczeń przypieczętował też odciskiem kciuka w kronice szkolnej przynależność do naszej szkoły. Życzymy im, aby najbliższe trzy lata były dla nich czasem sukcesów i aby byli chlubą dla naszej szkoły!

24.09.2015

Konkurs j. angielskiego dla klas VI

Miejskie Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Piekarach Śląskich serdecznie zaprasza do udziału w
Ortograficznym konkursie z języka angielskiego 'English is Fun' – z ortografią na wesoło!
Konkurs adresowany jest do uczniów klas VI szkół podstawowych
Celem konkursu jest:
• rozwijanie motywacji do nauki języków obcych;
• zachęcanie uczniów do samodzielnej pracy w zakresie kształtowania umiejętności językowych i zdobywania wiedzy na tematy związane z kulturą angielskiego obszaru językowego;
• doskonalenie umiejętności korzystania z różnych źródeł informacji;
• kształtowanie postaw tolerancji i szacunku dla dziedzictwa kulturowego innych narodów;
• integracja środowiska nauczycieli języków obcych i propagowanie idei zdrowej rywalizacji między szkołami;
• stworzenie uczniom szkół podstawowych możliwości wykazania się wiedzą i umiejętnościami posługiwania się językiem obcym poza terenem własnej szkoły.

Sprzatamy Swiat
Sprzatamy Swiat
17.09.2015

Sprzatamy świat!

W dniu 18 wrzesnia 2015r, nasze gimnazjum weżmie udział w akcji sprzątania świata. Nasi uczniowie wraz z opiekunami będą sprzatali teren piekarskiego parku oraz kopca.

09.09.2015

Ruszyły Warsztaty!

Pierwsze w tym roku szkolnym zajęcia warsztatowe miały charakter wyjazdu rekreacyjno – integracyjnego i odbyły się 9 września. Uczniowie klas Ia, Ib i IIa wyjechali w tym dniu na wycieczkę do Świerklańca. Był to wyjazd rowerowo – autobusowy, a wszyscy spotkali się w świerklanieckim parku, gdzie wspólnie spędzili mile czas. Pierwszoklasiści mieli możliwość zintegrowania się ze sobą i z wychowawcami i nauczycielami. Dopisała też pogoda, więc wspomnienia z wyjazdu będą na pewno bardzo przyjemne.

Szkolny Konkurs Wiedzy - Fryderyk Chopin
Szkolny Konkurs Wiedzy - Fryderyk Chopin
02.09.2015

Nowy Rok Szkolny 2015/2016 rozpoczęty!

Kochani, w dniu wczorajszym odbyło się Uroczyste Rozpoczęcie Roku szkolnego 2015/2016.

26.08.2015

List Rzecznika Praw Dziecka z okazji rozpoczęcia roku szkolnego

Drogie Uczennica, Drodzy Uczniowie,

27.08.2015

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2015/2016

Niestety wakacje dobiegają końca :( Nam nauczycielom, tak samo jest z tego powodu przykro, jak i Wam uczniom. Liczymy, że nadchodzący Rok Szkolny będzie dobry dla Was, dla Nas i dla naszej szkoły.

22.06.2015

Wykaz podreczników 2015/2016r.