Aktualności MG3


Arek Cach z wychowawczynią
Arek Cach z wychowawczynią
07.07.2015

Rower dla Arka

Podczas Uroczystego Zakonczenia Roku Szkolnego 2014/2015 Radna Piekar Śląskich, pani Gabriela Kossakowska zrobiła naszej szkole przemiłą niespodziankę i przekazała naszej szkole rower.

Rada Pedagogiczna jednogłośnie zdecydowała, że rower trafi, do ucznia który, przez ostatnie trzy lata wielokrotnie reprezentował nasze gimnazjum w rozmaitych konkursach i olimpiadach i zdobywał w nich laury - Arkadiusza Cacha.

Pani Radnej serdecznie dziękujemy za ten wspaniały prezent!

07.07.2015

List Pani Prezydent

Szanowni Nauczyciele, Rodzice, Uczniowie, zapraszamy do lektury listów, które nasza szkoła otrzymała od Pani Prezydent piekar Śląskich, Przewodniczącego Rady Miasta, oraz Posła na Sejm Jerzego Polaczka.

23.06.2015

Kąp się bezpiecznie!!!

W ubiegłym roku w Polsce utonęło 646 osób - w ostatnich dwóch miesiącach juz 60! Kochani uczniowie, podczas wakacyjnego wypoczynku pamiętajcie o rozwadze i przestrzegajcie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Uzywajcie do kąpieli tylko przeznaczonych do tego miejsc! 

22.06.2015

Fotorelacja z wycieczki do srebrnej Góry

Podaję link do galerii zdjęć z wycieczki klasy 1b i 2a do srebrnej Góry. Oj działo sie działo!

22.06.2015

Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2014/2015

Raczej nikogo nie zaskoczy fakt, że to juz w najbliższy piątek pozegnamy Rok Szkolny 2014/2015.

22.06.2015

Wykaz podreczników 2015/2016r.

22.06.2015

Dni Sportu w MG3

Kochani, tradycyjnie juz ostatnie dni przed zakończeniem Roku Szkolnego spędzamy na sportowo.

02.06.2015

Kochani uczniowie - w tym tygodniu chodzimy do szkoły tylko do środy! Czwartek i Piatek są dniami wolnymi od nauki!

Gimnazjada 2015
Gimnazjada 2015
02.06.2015

PRZYSZŁOŚĆ WEDŁUG GIMNAZJALISTÓW

30 maja nasza szkoła zorganizowała tradycyjny już piknik szkolny, tzw. Gimnazjadę. Jego celem jest zabawa oraz prezentacja dorobku szkoły. Goście mieli możliwość podziwiania umiejętności uczniów, którzy zaprezentowali program artystyczny, na który składały się pokazy wokalne, muzyczne, sportowe i taneczne.
Każdej Gimnazjadzie towarzyszy przewodnie hasło, którym w tym roku była wizja przyszłości. Uczniowie przystroili klasy, w których pokazali, jak wyobrażają sobie przyszłość. Dla większości z nich przyszłość związana jest z rozwojem techniki i zdobywaniem kosmosu. Stąd w wystroju klas pojawiły się kosmiczne klimaty - gwiazdy, planety, rakiety, kosmonauci. Wystrój klas to element całorocznej rywalizacji, więc jurorzy mieli duży problem, by ocenić pracę uczniów. Musieli jednak wybrać tych najlepszych i przyznali najwięcej punktów klasom IIa, IIIa i IIIb.
Prócz możliwości podziwiania wystroju klas i występów uczniów była możliwość posilenia się w przygotowanych przez klasy bufetach, w których znalazły się domowe ciasta i desery oraz pyszne sałatki.
Coroczna Gimnazjada to możliwość przyjemnego spędzenia czasu i integracji uczniów i środowiska lokalnego.

Zdobywczyni pierwszego miejsca - Karolina Solarska
Zdobywczyni pierwszego miejsca - Karolina Solarska
02.06.2015

Prezentacja zdjęć konkursowych

 Pisaliśmy ostatnio o Konkursie Fotograficznym "Zapomniane miejsca Górnego Śląska" oraz jego laureatach. Dziś zapraszamy wszystkich do obejrzenia prezentacji składającej się z nadesłanych prac konkursowych. Prezentację znajdziecie w zakładce Galeria - Filmy i prezentacje

Młoda Filharmonia
Młoda Filharmonia
22.05.2015

Grupa artystyczna w natarciu!

Pani Bogusia Ossowska nie daje chwili wytchnienia swoim "warsztatowiczom". Co rusz zabiera ich w niezwykle ciekawe miejsca i z dala od szkolnych ławek zaraża swoją pasja do sztuki i muzyki.

Patrycja Nowacka
Patrycja Nowacka
22.05.2015

Śląskie Śpiewanie

Uczennica klasy 1 a Patrycja Nowacka, reprezentowała nasze gimnazjum w eliminacjach rejonowych konkursu "Śląskie Śpiewanie".
Przesłuchania odbyły się 20 kwietnia w Miejskim Domu Kultury w Piekarach Śląskich. Patrycja zaśpiewała dwie pieśni-"Koziery'' i "A nie ta ptaszyna".
Na akordeonie Patrycji akompaniowała P.Ossowska.Był to debiut Patrycji jako solistki.W ubiegłych latach śpiewała w zespole "Piekarzanki".

Koncert umiejętności podczas GIMNAZJADY
Koncert umiejętności podczas GIMNAZJADY
22.05.2015

30 maja GIMNAZJADA w MG3

Miejskie Gimnazjum nr 3 im. co roku organizuje tzw. Gimnazjadę. Jest to święto szkoły, podczas którego klasy zmieniają swój wygląd, przenosząc uczestników zabawy w czasie i przestrzeni. W tym roku hasłem wiodącym Gimnazjady będzie „Świat w przyszłości”.

22.05.2015

Szóstoklasiści rywalizowali w MG 3

Nasza szkoła zorganizowała konkursy dla klas szóstych. Najpierw gośćmi gimnazjalistów były „umysły ścisłe”, a kilka dni później humaniści.

15.05.2015

Wyniki Konkursu Fotograficznego

Niniejszym mamy przyjemność zaprezentować wyniki konkursu fotograficznego " Zapomniane miejsca Górnego Śląska".

14.05.2015

UWAGA! Zmiana terminów związanych z KONKURSEM FOTOGRAFICZNYM "Zapomniane miejsca Górnego Śląska"

13.05.2015

Finał konkursu Deutschmeister

Finał Międzyszkolnego Konkursu z Języka Niemieckiego "Deutschmeister"

11.05.2015

Ważne daty maj, czerwiec 2015r

Uwaga, uwaga!

07.05.2015

Uwaga Rodzice!

Szanowni Państwo,

Zagraniczni goście w MG3
Zagraniczni goście w MG3
07.05.2015

Niecodzienna lekcja angielskiego

We wtorek, 5 maja, uczniowie naszego gimnazjum brali udział w niecodziennej lekcji angielskiego. Prowadzili ja studenci z Włoch, Hiszpanii i Turcji. Gimnazjaliści, nie tylko mogli sprawdzić swoje umiejętności, ale również poznali kilka interesujących faktów o krajach, z których nasi goście pochodzą.

Rozbudzamy pasje
Rozbudzamy pasje
03.03.2015

Rodzice szóstoklasistów! Wybraliście juz szkołę dla swojego dziecka?

Szanowni Państwo!
Czy nie każdy z nas, rodziców marzy o tym, żeby jego dziecko rozwijało swoje pasje i zainteresowania i dzięki temu potrafiło sobie odpowiedzieć na pytania Kim jestem?, Kim chcę być w przyszłości?
Czy nie zdarza nam się czasem zastanawiać nad tym, czy jesteśmy w stanie wyłapać u własnych pociech kiełkujący talent?
Miejskie Gimnazjum nr 3 prowadzi zajęcia w taki sposób, aby każdy z naszych uczniów mógł pośród dziesiątek dodatkowych zajęć znaleźć ścieżkę pozwalającą na rozwój i rozkwit swoich talentów, pasji i zainteresowań.
Pokazujemy naszym gimnazjalistom, że szkoła to nie tylko ławka i tablica, to również zabawa. Zabawa mądra i kształcąca, a nade wszystko dająca satysfakcję z własnych osiągnięć. To zabawa wiedzą, radosny i budujący sposób na odkrywanie kierunków, którymi być może uczniowie będą już podążać przez całe swe życie.
Naszym celem jest budowanie wśród naszej młodzieży przekonania, że z nauki można czerpać radość, że można uczyć się z przyjemnością i chętnie co rano kroczyć do szkoły.
Nudna lekcja fizyki czy chemii, u nas zamienia się w fantastyczną przygodę pełną ciekawych doświadczeń, zwykła lekcja języka obcego okazuje się być świetną zabawą, podczas której dzięki kreatywności uczniów tworzymy obcojęzyczne multimedialne komiksy, czy śmieszne scenki, a podczas lekcji geografii zwyczajna sala lekcyjna potrafi zamienić się w planetarium.
Nasze gimnazjum jest wyjątkowe. Wyjątkowe nie tylko dzięki zespołowi wspaniałych nauczycieli i pracowników szkoły, jest wyjątkowe bo dzięki doświadczeniu i ogromnemu zaangażowaniu nauczycieli byliśmy w stanie stworzyć placówkę inną niż wszystkie – szkołę, która oferuje swoim wychowankom innowacyjne rozwiązania (kuratorium oświaty przyznało naszym zajęciom tytuł innowacji pedagogicznych) dopasowane do ich upodobań, oczekiwań i potrzeb.
Cykl zajęć warsztatowych oferowanych w naszej szkole jest unikalną formą realizowania programu nauczania. Jesteśmy jedyną szkołą w Piekarach Śląskich, która na stałe do swojej oferty wprowadziła zajęcia niespotykane w innych placówkach.
Mamo, Tato, Miejskie Gimnazjum nr 3 w Piekarach Śląskich jest szkołą dla twojego dziecka.
Bez względu na to czy uczeń interesuje się sportem, plastyką, muzyką, tańcem, fotografią, teatrem, chemią, przyrodą, językami obcymi, astronomią, matematyką czy informatyką – w naszej szkole znajdzie szereg zajęć dopasowanych do swoich preferencji.
Lekcje na uniwersytecie, zajęcia w profesjonalnym laboratorium, nauka śpiewu w operze, lekcja z wos-u w Domu Maklerskim, czy biologii w rezerwacie przyrody to w naszej szkole niemalże codzienność.
Z wielką przyjemnością zapraszamy Państwa na GIMNAZJADĘ - szkolny festiwal, organizowany w budynku naszej szkoły 30 maja 2015r od godziny 15,00.

Akademia z okazji 3 maja
Akademia z okazji 3 maja
06.05.2015

Akademia z okazji 3 maja

Z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, uczniowie MG3 przygotowali akademię. Zapraszamy do galerii!

Żywa flaga
Żywa flaga
06.05.2015

Żywa flaga

Uczniowie MG3 z okazji Święta Flagi postanowili ułożyć żywą flagę. Efekt mozemy ogladać na zdjęciu :)

Prawybory 2015
Prawybory 2015
06.05.2015

30 kwietnia - Prawybory Prezydenckie w MG3

Dziś uczniwoie naszej szkoły mogli poczuc się jak dorośli. W ramach lekcji WOS-u, zostały zorganizowane w naszym gimnazjum prawybory prezydenckie. Uczniowie głosowali na specjalnych kartach do głosowania, a swoje głosy wrzucali do urny.

20.04.2015

21-22-23 Kwietnia Egzaminy Gimnazjalne

Uwaga! uwaga! przypominamy, że w dniach 21-22-23 kwietnia uczniowie klas trzecich będą pisać egzaminy gimnazjalne z przedmiotów humanistycznych, matematyczno-przyrodniczych i języków obcych.

Wesołych Świąt!
Wesołych Świąt!
01.04.2015

Wesołych Świąt Wielkanocnych!

Laureaci Piekarskich Dni Matematyki 2015
Laureaci Piekarskich Dni Matematyki 2015
01.04.2015

MG3 górą! Sukces matematyczny Arkadiusza Cacha i Macieja Goska!

W marcu odbyły się Piekarskie Dni Matematyki. Najlepsi matematycy ze wszystkich piekarskich szkół przez kilka dni rywalizowali ze sobą.
Nasi uczniowie nie pozostali z tyłu. Największy sukces osiągnął Arkadiusz Cach z klasy III a, który w swojej grupie wiekowej, czyli wśród gimnazjalistów klas trzecich zdobył pierwsze miejsce. Niewiele gorsze, bo drugie miejsce, w kategorii klas pierwszych zdobył Maciej Gosek z klasy I a.
Takie wspaniałe wyniki to efekt zarówno wyjątkowych zdolności matematycznych, jak i ciężkiej całorocznej pracy chłopców i ich opiekunów.
Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych latach!

Laureatka konkursu "Moja Ikona Mody"
Laureatka konkursu "Moja Ikona Mody"
30.03.2015

Kolejny sukces Karoliny Solarskiej!

Karolina Solarska uczennica kl.3 a, zajęła II miejsce w konkursie plastycznym organizowanym przez Zespół Szkół Artystyczno -Projektowych w Tarnowskich Górach, pt." Moja Ikona Mody''.Do konkursu w tej kategorii zgłoszono około 100 prac.Wernisaż prac oraz odbiór nagród, odbył się w czwartek 26 marca w siedzibie szkoły. Po uroczystym wręczeniu nagród i dyplomów, odbył się mini pokaz mody.
Karolinie serdecznie gratulujemy, oraz życzymy dalszych sukcesów

Festiwal Nauki w MG3
Festiwal Nauki w MG3
27.03.2015

Mamo, ja chcę się uczyć w tej szkole!

Po pokazach jakie przygotowali uczniowie MG3 dla swoich młodszych kolegów z klas szóstych piekarskich szkół podstawowych ten komentarz nie był odosobnionym. Na szkolnych korytarzach MG3 co rusz można było usłyszeć rozemocjonowane głosy szóstoklasistów, którzy zachwyceni ciekawymi warsztatami od razu prosili rodziców, żeby zapisali ich do naszego gimnazjum.

24.03.2015

Miejskie Gimnazjum nr 3 w Radio Piekary! Posłuchaj audycji prosto z naszej www!


Zapraszamy do wysłuchania radiowego wywiadu z dyrektorem, nauczycielami i uczniem naszej szkoły, który ukazał się na antenie Radia Piekary w audycji "Nasze Sprawy" 20 marca 2015r.
Podczas audycji została szczegółowo zaprezentowana oferta naszego gimnazjum, przedstawiono opinie nauczycieli i ucznia klasy trzeciej  o szkole, oraz zdementowano pogłoski o rzekomym przejęciu budynku szkoły przez Zespół Szkół Katolickich, który korzysta z sal lekcyjnych na drugim piętrze budynku MG3:

" Szkoła Katolicka wynajmuje tylko pomieszczenia w naszej szkole. Miejskie Gimnazjum nr 3 nie będzie nigdzie przenoszone, mamy sie dobrze, rozwijamy się, odnosimy sukcesy w róźnych dziedzinach; mamy również ogromną przychylność władz miasta , które wspierają nas w róźnych naszych działaniach, które pozwalają nam się rozwijać" /dyr.MG3 w Piekarach Śląskich, Justyna Wicik/

Laboratorium Biologicznie podczas Festiwalu Nauki 2014
Laboratorium Biologicznie podczas Festiwalu Nauki 2014
19.03.2015

FESTIWAL NAUKI w MG3: 25 marca, godz.17,00

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów klas szóstych oraz ich rodziców i opiekunów na Festiwal Nauki do Miejskiego Gimnazjum nr 3.

Zaćmienie słońca
Zaćmienie słońca
23.03.2015

RZADKI SPEKTAKL NA NASZYM NIEBIE

20 marca między godziną 9.39 a 12.12 można było obserwować rzadkie na naszym niebie zjawisko częściowego zaćmienia Słońca. Tego nie można było przegapić, tym bardziej, że następny taki spektakl będą mogły obejrzeć dopiero nasze prawnuki w roku 2135.

19.03.2015

MG3 w Radio Piekary

Zapraszamy do słuchania w dniu jutrezjszym audycji "Nasze sprawy" w Radiu Piekary o godz. 10:10. Podczas audycji zostanie zaprezentowana oferta Miejskiego Gimnazjum nr 3.

Miejski Konkurs Plastyczny "Nocą na Strychu"
Miejski Konkurs Plastyczny "Nocą na Strychu"
17.03.2015

Talenty plastyczne uczennic MG3 docenione!

W czwartek 12 marca w MDK nr 2 w Piekarach Śląskich odbyło się podsumowanie Miejskiego Konkursu Plastycznego pt."Nocą na strychu''.Do konkursu zgłoszono ponad 130 prac,w kategoriach szkoły podstawowe i gimnazja.
Wyróżnienia w tym konkursie otrzymały nasze uczennice Karolina Solarska klasa 3a oraz Maja Subik klasa 1 b.Gratulujemy!

17.03.2015

Uczeń MG 3 po raz kolejny nagrodzony w konkurskie Mały OKR

09 marca w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników Konkursu Recytatorskiego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów "Mały OKR 2015" - etap miejski pod patronatem prezydent Sławy Umińskiej – Duraj. Nagrodzony i wyróżniony został uczeń naszego gimnazjum Arkadiusz Cach. Ucznia do konkursu przygotowała polonistka p. Dominika Ogrodnik-Jendrzejczak

13.03.2015

Ważne daty: marzec-kwiecień

16-18 marca – REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Konkurs j. angielskiego dla klas 6
Konkurs j. angielskiego dla klas 6
13.03.2015

Konkurs Ortograficzny z j. angielskiego dla klas VI

Miejskie Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Piekarach Śląskich serdecznie zaprasza do udziału w
Ortograficznym konkursie z języka angielskiego 'English is Fun'
Konkurs adresowany jest do uczniów klas VI szkół podstawowych
Celem konkursu jest:
• rozwijanie motywacji do nauki języków obcych;
• zachęcanie uczniów do samodzielnej pracy w zakresie kształtowania umiejętności językowych i zdobywania wiedzy na tematy związane z kulturą angielskiego obszaru językowego;
• doskonalenie umiejętności korzystania z różnych źródeł informacji;
• kształtowanie postaw tolerancji i szacunku dla dziedzictwa kulturowego innych narodów;
• integracja środowiska nauczycieli języków obcych i propagowanie idei zdrowej rywalizacji między szkołami;
• stworzenie uczniom szkół podstawowych możliwości wykazania się wiedzą i umiejętnościami posługiwania się językiem obcym poza terenem własnej szkoły.

I Turniej Matematyczno- Przyrodniczy
I Turniej Matematyczno- Przyrodniczy
13.03.2015

I Turniej Matematyczno-Przyrodniczy dla klas 6

Dyrekcja oraz nauczyciele Miejskiego Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Piekarach Śląskich

Nocki Edukacyjna w MG3
Nocki Edukacyjna w MG3
13.03.2015

Ósma nocka edukacyjna w MG3

Od kilku lat tradycją Miejskiego Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II jest organizowanie  „Nocek Edukacyjnych”.

Laureaci konkursu fotograficznego 2014r.
Laureaci konkursu fotograficznego 2014r.
03.03.2015

UWAGA Konkurs fotograficzny dla uczniów z terenu Górnego Śląska!

Miejskie Gimnazjum Nr3 im. Jana Pawła II w Piekarach Śląskich
zaprasza młodzież szkolną z terenu Górnego Śląska do wzięcia udziału w
konkursie fotograficznym pt. „Zapomniane miejsca Górnego Śląska”.
TERMIN NADSYŁANIA PRAC - do 30 kwietnia 2015 r.
Regulamin konkursu wraz z Kartą zgłoszeniową do pobrania ze strony

26.02.2015

O konkursach słów kilka...

Nasi uczniowie:
- Dorota Jurczyńska (kl.3a),
-Daria Rost (kl.1a),
- Maciej Gosek (kl.1a)
zakwalifikowali się do etapu rejonowego XIV Wojewódzkiego Konkursu Biblijnego.

04.02.2015

Zakres materiału do zaliczenia 1 semestru z j. angielskiego

Uwaga! Zakres materiału do zaliczenia 1 semestru z j. angielskiego znajdziecie na blogu p. Magdy Polesiak

20.01.2015

Trójka w Operze

W piątek 16 stycznia uczniowie naszego gimnazjum, uczestniczyli w spektaklu baletowym Piotra Czajkowskiego pt.''Dziadek do orzechów".
Balet przedstawiany był na scenie Opery Śląskiej w Bytomiu.Uczniowie mogli podziwiać piękno tańca, barwne stroje oraz zachwycać się muzyką Czajkowskiego.
Szczególnie zapadł w serca słynny ''Walc Kwiatów''. Balet składał się z dwóch aktów.Piotr Czajkowski jako znawca i miłośnik baletu, stał się reformatorem tego gatunku. Spektakl był dla uczniów prawdziwym spotkaniem ze sztuką.Całości dopełnił piękny wystrój wnętrza gmachu Opery Śląskiej.

ferie zimowe 2-14 lutego
ferie zimowe 2-14 lutego
19.01.2015

Ferie....

Pamiętacie, że ferie zimowe tuż tuż? Pewnie tak :) W piątek 30 stycznia po raz ostatni idziemy do szkoły...a potem..mmmm 2 tygodnie luzu i będzie można sobie pospać do woli!!!!!!

Konkurs Piosenki Obcojezycznej
Konkurs Piosenki Obcojezycznej
15.01.2015

Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

W dniu 14 stycznia zespół wokalny w składzie :Wiktoria Wręczycka, Daria Pruchniewska, Monika Zalewska, Karolina Sadowska, Paulina Stolarska i Paulina Ofiara wzięły udział w konkursie Piosenki Obcojęzycznej organizowanym w MG 2 w Piekarach Śląskich. Tematem konkursu była piosenka bożonarodzeniowa.
Dziewczyny zaśpiewały wiązankę pieśni bożonarodzeniowych i zdobyły wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy udanego występu !.

15.01.2015

KONKURS

Kochani "ścisłowcy" lubiący j. angielski - mam dla Was propozycję fajnego konkursu interdyscyplinarnego: V Regionalny Konkurs Zadań Interdyscyplinarnych
w Języku Angielskim im. Marii Goeppert-Mayer
„I Ty możesz zostać noblistą”

WOŚP w MG3
WOŚP w MG3
13.01.2015

XXIII Finał WOŚP - zebraliśmy ponad 47 tys złotych!

Już po raz ósmy w naszej szkole mieścił się piekarski sztab finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku Orkiestra grała po raz dwudziesty trzeci, tym razem dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godną opiekę medyczną seniorów.

Teatr Kwieciste Gwiazdy
Teatr Kwieciste Gwiazdy
12.01.2015

Teatr z Ukrainy "Kwieciste Gwiazdy"

Młodzieżowy Dom Kultury w Piekarach Śląskich  20 stycznia 2015r. o godz. 10.30 zaprasza na występ Teatru Tańca „Kwieciste Gwiazdy” z Ukrainy. Ukraińską grupę taneczną tworzą wychowankowie Rodzinnego Domu Dziecka z miejscowości Kiwercy na Wołyniu. W programie układy taneczne: tańce ludowe, balet klasyczny, tańce współczesne, towarzyskie.
Zapisy u pani Bożeny Wilczek

Orszak Trzech Króli
Orszak Trzech Króli
08.01.2015

Orszak Trzech Króli

W dniu 5 stycznia 2015 roku grupa uczniow naszego gimnazjum ,wzięła udział w zorganizowanym pierwszy raz w Piekarach Śląskich Orszaku Trzech Króli.
Dziewczyny i chłopcy ubrani byli w kolorowe stroje.Przemaszerowali wraz z innym uczestnikami orszaku z Kościoła Św. Rodziny na Osiedlu Wieczorka do Bazyliki w Piekarach Śląskich.Na trasie śpiewano kolędy, grała orkiestra dęta.Orszak zakończył się na Rajskim Placu przed" żywą" szopką, gdzie Królowie złożyli dary Jezusowi.

XXIII finał WOŚP w MG3
XXIII finał WOŚP w MG3
07.01.2015

XXIII FINAŁ WOŚP W PIEKARACH ŚLĄSKICH

11 stycznia 2015 roku zagra po raz 23 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Od kilku już lat piekarski sztab WOŚP mieści się w Miejskim Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II. Organizatorzy serdecznie zapraszają mieszkańców Piekar Śląskich i okolic do odwiedzenia w niedzielę piekarskiej „trójki”, gdzie dla odwiedzających przygotowano coś dla ducha i dla ciała. Już od samego rana na ulice miasta wyruszy 150 wolontariuszy zaopatrzonych w charakterystyczne puszki i identyfikatory. Jak co roku liczymy na duże serce i ofiarność piekarzan. Środki zebrane podczas tegorocznego finału zostaną przeznaczone na podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godną opiekę medyczną seniorów.

18.12.2014

Wesołych Swiat!

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia
pragniemy złożyć wszystkim pracownikom szkoły, naszym uczniom i ich rodzinom

17.12.2014

Konkurs języka angielskiego

Przypominamy, ze jutro na 4 godzinie lekcyjnej w sali nr 17 odbędzie się Konkurs z języka angielskiego.

16.12.2014

Środa 17.12.2014 - Konsultacje

Serdecznie zapraszamy 17 grudnia w godzinach 17,00 - 18,00  rodziców i opiekunów naszych uczniów na konsultacje z nauczycielami.

Mikołajki
Mikołajki
09.12.2014

Mikołajki w MG3

Ho! Ho! Ho! Wczoraj do naszego gimnazjum zawitał chyba z ponad tuzin Mikołajów, Śnieżynek, Elfów i Diabełków :) To szkolny konkurs klas zachęcił naszych uczniów do takich świątecznych przebieranek. Było wesoło, kolorowo i juz baardzo świątecznie. Każdy z uczniów dostał z okazji Mikołajek coś słodkiego, a co niektórzy i oberwali od diabła rózgą :)  - chyba ku przestrodze, bo przecież do naszego gimnazjum same grzeczne aniołki chodzą :)))

08.12.2014

Piekarzanie Pomagają Piekarzanom

Dobrze wiecie, ze nasze gimnazjum jest bardzo czułe na krzywdę innych. Dlatego też bardzo chętnie bierzemy udział w wielu akcjach charytatywnych. Podobnie jak w latach ubiegłych, przed świętami przyłączamy się do akcji Piekarzanie Pomagają Piekarzanom.

Zespół Taneczny ENDORFINA
Zespół Taneczny ENDORFINA
05.12.2014

Szkolna "ENDORFINA" górą!!!!

Zespół ENDORFINA w składzie:

Szkolny Konkurs Wiedzy -The Polar Express
Szkolny Konkurs Wiedzy -The Polar Express
03.12.2014

KONKURS!!!!!!!!

Konkurs języka angielskiego ze znajomości filmu The Polar Express. 

01.12.2014

PRÓBNY EGZAMIN GIMNAZJALNY 3-4-5 GRUDNIA

CZĘŚĆ HUMANISTYCZNA - środa
9.00-10.00 (dyslektycy do 10.15) – historia,wos
10.00-10.25 – przerwa śniadaniowa
10.25 – 11.55 (dyslektycy do 12.15) – j.polski
Po napisaniu testu uczniowie idą do domu

CZĘŚĆ MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZA – czwartek
9.00-10.00 (dyslektycy do 10.15)- przedmioty przyrodnicze
10.00-10.25 – przerwa śniadaniowa
10.25 – 11.55 (dyslektycy do 12.15) - matematyka
Po napisaniu testu lekcje według planu (od 5 lekcji)

CZĘŚĆ JĘZYKOWA
9.00-10.00 (dyslektycy do 10.15)- poziom podstawowy
10.00-10.25 – przerwa śniadaniowa
10.25 – 11.25 (dyslektycy do 12.15) - poziom rozszerzony j. angielski
Po napisaniu testu lekcje według planu ( uczniowie piszący podstawę z j. niemiecki od 4 lek pozostali od 5 lekcji)

Po napisaniu pierwszej części testu uczniowie pozostają w pomieszczeniach , w których piszą

01.12.2014

Ważne daty: grudzień, styczeń

03-05 grudzień – EGZAMIN PRÓBNY

Śląska Jesień Literacka
Śląska Jesień Literacka
25.11.2014

TURNIEJ JEDNEGO WIERSZA

 Miejski Dom Kultury zorganizował w ramach III Śląskiej Jesieni Literackiej - XXVIII Turniej Jednego Wiersza. Wzięły w nim udział nasze uczennice: Karolina Solarska (kl. III a) i Maja Wawrzyniak (kl. Ia). Każda z nich zaprezentowała jurorom własny tekst literacki. Na uwagę zasługuje fakt, że dziewczyny były najmłodszymi uczestniczkami konkursu i stanęły w szranki z "zawodowcami" w dziedzinie poezji, co zostało docenione przez jurorów. Obie zostały wyróżnione, a w nagrodę otrzymały tomik poezji jednego z jurorów.

19 listopada - Wywiadówka
19 listopada - Wywiadówka
16.11.2014

19 listopada Wywiadówka

W imieniu dyrekcji szkoły, wychowawców oraz pozostałych nauczycieli serdecznie zapraszamy rodziców oraz opiekunów naszych uczniów na Wywiadówkę oraz Konsultacje, które odbęda sie 19 listopada 2014r.  w MG3.

25 lat Konwencji o Prawach Dziecka
25 lat Konwencji o Prawach Dziecka
14.11.2014

25 lat Konwencji o Prawach Dziecka

Trudno dziś wyobrazić sobie ochronę praw dziecka bez Konwencji o Prawach Dziecka. Dziś jest ona uznawana za dokument o znaczeniu podstawowym dla międzynarodowej ochrony praw człowieka. Dlatego też z dumą możemy podkreślać, że jej powstanie jest jednym z najcenniejszych polskich osiągnięć na arenie międzynarodowej w dziedzinie walki o prawa dzieci.

11 listopada Narodowe Święto Niepodległości
11 listopada Narodowe Święto Niepodległości
13.11.2014

Uczniowie uczcili Narodowe Święto Niepodleglości

   "Niepodobna oddać tego upojenia, tego szału radości, jaki ludność polską w  tym momencie ogarnął. Po 120 latach prysły kordony. Nie ma „ich”. Wolność! Niepodległość! Zjednoczenie! Własne państwo! Na zawsze! Chaos? To nic. Będzie dobrze. Wszystko będzie, bo jesteśmy wolni od pijawek, złodziei, rabusiów, od czapki z bączkiem, będziemy sami sobą rządzili. (...)                                                                                            Cztery pokolenia nadaremno na tę chwilę czekały, piąte doczekało. (...)"

Warsztaty Rock and Roll'a
Warsztaty Rock and Roll'a
08.11.2014

Aktualności

Nowe zdjęcia w galeriach Taniec, Warsztaty Artystyczne, Godło Polski. Zapraszamy!

Konkurs na najładniejszego Jacka-o'-lantern
Konkurs na najładniejszego Jacka-o'-lantern
01.11.2014

Halloween w MG3

31 października w naszej szkole roiło się od potwornych kreatur. Samorząd Uczniowski z okazji Halloween zorganizował konkurs na najlepsze przebranie oraz na najładniejszą dynię.

Nasz Patron
Nasz Patron
28.10.2014

UCZNIOWIE MG 3 UCZCILI PATRONA

Październik jest szczególnym miesiącem dla społeczności Miejskiego Gimnazjum nr 3. Jest to miesiąc, w którym szczególnie wspominamy papieża Jana Pawła II – patrona szkoły. Miesiąc ważnych dla nas rocznic – wyboru Karola Wojtyły na papieża oraz nadania szkole imienia naszego Wielkiego Rodaka. W tym roku mija 9 lat, od kiedy szkoła nosi to zaszczytne imię.

19.10.2014

Aktualności

Szanowni Państwo, zapraszamy serdecznie na konsultacje z nauczycielami Waszych dzieci, które odbedą sie 22 października 2014r od godz. 17,00 do godz. 18,00.

Pokaz mody
Pokaz mody
16.10.2014

Dzień Nauczyciela na wesoło

13 października uczniowie naszej szkoły przygotowali dla swoich nauczycieli zabawny program artystyczny. Wszystkie klasy bardzo się postarały i w imieniu wszystkich pracowników szkoły dziękujemy im za pamięć i życzenia!

Kopiec
Kopiec
16.10.2014

Gra terenowa "Spotkajmy się na Kopcu"

W sobotę, 13 września po renowacji na nowo został otwarty Kopiec Wyzwolenia. Z tej okazji miasto zorganizowało dla uczniów piekarskich szkół podstawowych i gimnazjalnych specjalną grę terenową o nazwie "Spotkajmy się na Kopcu". Zadaniem uczestników było znajdywanie zaznaczonych na mapie miejsc i wykonywanie wyznaczonych tam zadań, w celu zdobycia jak największej ilości punktów. Patrol naszej szkoły o zabawnej nazwie "Rolady", w skład którego wchodzili: Szymon Gajda z klasy Ia, Denis Dąbrowski i Mateusz Pyras z klasy IIa oraz Arkadiusz Cach i Marcel Staniczek z klasy IIIa został najlepszym patrolem wśród gimnazjów. Serdecznie gratulujemy!

16.10.2014

Ważne daty październik/listopad

13.10 – 6,7 lekcja- Akademia z okazji DEN

Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta
Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta
23.10.2014

Nasi przedstawiciele w Młodzieżowej Radzie Miasta

Denis Dąbrowski z 2a i Agata Miłosz z 3a otrzymali mandaty Młodzieżowej Rady Miasta :) Gratulujemy!