Aktualności


2014-11-25

Aktualności

W dniu 17 listopada w MDK nr 1 w Piekarach Śląskich odbył się konkurs wokalny "Ocalić od zapomnienia".
Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 1a Daria Rost, która zaśpiewała piosenkę Dżemu " Wehikuł czasu".
Daria sama akompaniowała sobie na gitarze.Podsumowanie konkursu odbędzie się w Miejskim Domu Kultury w Piekarach Śląskich 25 listopada, gdzie uczestnicy otrzymają dyplomy a laureaci miejsc nagrody..

19 listopada - Wywiadówka
19 listopada - Wywiadówka
2014-11-16

19 listopada Wywiadówka

W imieniu dyrekcji szkoły, wychowawców oraz pozostałych nauczycieli serdecznie zapraszamy rodziców oraz opiekunów naszych uczniów na Wywiadówkę oraz Konsultacje, które odbęda sie 19 listopada 2014r.  w MG3.

25 lat Konwencji o Prawach Dziecka
25 lat Konwencji o Prawach Dziecka
2014-11-14

25 lat Konwencji o Prawach Dziecka

Trudno dziś wyobrazić sobie ochronę praw dziecka bez Konwencji o Prawach Dziecka. Dziś jest ona uznawana za dokument o znaczeniu podstawowym dla międzynarodowej ochrony praw człowieka. Dlatego też z dumą możemy podkreślać, że jej powstanie jest jednym z najcenniejszych polskich osiągnięć na arenie międzynarodowej w dziedzinie walki o prawa dzieci.

11 listopada Narodowe Święto Niepodległości
11 listopada Narodowe Święto Niepodległości
2014-11-13

Uczniowie uczcili Narodowe Święto Niepodleglości

   "Niepodobna oddać tego upojenia, tego szału radości, jaki ludność polską w  tym momencie ogarnął. Po 120 latach prysły kordony. Nie ma „ich”. Wolność! Niepodległość! Zjednoczenie! Własne państwo! Na zawsze! Chaos? To nic. Będzie dobrze. Wszystko będzie, bo jesteśmy wolni od pijawek, złodziei, rabusiów, od czapki z bączkiem, będziemy sami sobą rządzili. (...)                                                                                            Cztery pokolenia nadaremno na tę chwilę czekały, piąte doczekało. (...)"

Warsztaty Rock and Roll'a
Warsztaty Rock and Roll'a
2014-11-08

Aktualności

Nowe zdjęcia w galeriach Taniec, Warsztaty Artystyczne, Godło Polski. Zapraszamy!

Konkurs na najładniejszego Jacka-o'-lantern
Konkurs na najładniejszego Jacka-o'-lantern
2014-11-01

Halloween w MG3

31 października w naszej szkole roiło się od potwornych kreatur. Samorząd Uczniowski z okazji Halloween zorganizował konkurs na najlepsze przebranie oraz na najładniejszą dynię.

Nasz Patron
Nasz Patron
2014-10-28

UCZNIOWIE MG 3 UCZCILI PATRONA

Październik jest szczególnym miesiącem dla społeczności Miejskiego Gimnazjum nr 3. Jest to miesiąc, w którym szczególnie wspominamy papieża Jana Pawła II – patrona szkoły. Miesiąc ważnych dla nas rocznic – wyboru Karola Wojtyły na papieża oraz nadania szkole imienia naszego Wielkiego Rodaka. W tym roku mija 9 lat, od kiedy szkoła nosi to zaszczytne imię.

2014-10-19

Aktualności

Szanowni Państwo, zapraszamy serdecznie na konsultacje z nauczycielami Waszych dzieci, które odbedą sie 22 października 2014r od godz. 17,00 do godz. 18,00.

Pokaz mody
Pokaz mody
2014-10-16

Dzień Nauczyciela na wesoło

13 października uczniowie naszej szkoły przygotowali dla swoich nauczycieli zabawny program artystyczny. Wszystkie klasy bardzo się postarały i w imieniu wszystkich pracowników szkoły dziękujemy im za pamięć i życzenia!

Kopiec
Kopiec
2014-10-16

Gra terenowa "Spotkajmy się na Kopcu"

W sobotę, 13 września po renowacji na nowo został otwarty Kopiec Wyzwolenia. Z tej okazji miasto zorganizowało dla uczniów piekarskich szkół podstawowych i gimnazjalnych specjalną grę terenową o nazwie "Spotkajmy się na Kopcu". Zadaniem uczestników było znajdywanie zaznaczonych na mapie miejsc i wykonywanie wyznaczonych tam zadań, w celu zdobycia jak największej ilości punktów. Patrol naszej szkoły o zabawnej nazwie "Rolady", w skład którego wchodzili: Szymon Gajda z klasy Ia, Denis Dąbrowski i Mateusz Pyras z klasy IIa oraz Arkadiusz Cach i Marcel Staniczek z klasy IIIa został najlepszym patrolem wśród gimnazjów. Serdecznie gratulujemy!

2014-10-16

Ważne daty październik/listopad

13.10 – 6,7 lekcja- Akademia z okazji DEN

Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta
Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta
2014-10-23

Nasi przedstawiciele w Młodzieżowej Radzie Miasta

Denis Dąbrowski z 2a i Agata Miłosz z 3a otrzymali mandaty Młodzieżowej Rady Miasta :) Gratulujemy!