Aktualności MG3


18.11.2015

20 listopada Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka

Kochane Dzieci, Drodzy Dorośli

20 listopada br. po raz drugi w Polsce obchodzimy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Wydarzenie to 7 listopada 2014 r., na wniosek Rzecznika Praw Dziecka, ustanowił Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, aby wyraźnie zaznaczyć, iż prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka.

Polska na arenie międzynarodowej uznawana jest za ojczyznę praw dziecka, Janusz Korczak jest doskonale rozpoznawany w krajach, które ratyfikowały Konwencję o prawach dziecka, mamy więc społeczne zobowiązanie, aby te wypracowane przez lata standardy dotyczące praw dziecka upowszechniać również w Polsce.

Kochane dzieci! W tym dniu nie chodzi o zabawę i prezenty, ale o chwilę refleksji. Prawo gwarantuje Wam kontakt z mamą i tatą, bezpieczeństwo, nietykalność cielesną, opiekę lekarza czy bezpłatną edukację. Możecie wypoczywać, pytać i wypowiadać się. Pamiętajcie jednak, że takie same prawa mają Wasze koleżanki, Wasi koledzy i także dorośli – mama, tata czy nauczyciel. Szacunek do ich praw jest najwyższą wartością.

Drodzy Rodzice i Opiekunowie! Ten dzień przypomina, że niezbywalne prawa dziecka zapisane są w Konstytucji RP czy Konwencji o prawach dziecka, i przede wszystkim zwraca uwagę na to, że dzieci mają prawo do tego, aby być otoczone miłością, aby być wychowanymi w poczuciu bezpieczeństwa, bez krzyku i przemocy. Niestety ciągle ponad połowa Polaków akceptuje bicie dzieci, choć jest ono niezgodne z prawem. Liczę, że nowa kampania społeczna Rzecznika Praw Dziecka „Bicie, czas z tym skończyć” przyczyni się zmiany postaw społecznych i – w efekcie - do obniżenia niepokojących statystyk.

Szanowni wychowawcy, sędziowie, pracownicy służby zdrowia, przedstawiciele zawodów obcujących na co dzień z dziećmi! Ponad 90 proc. młodych ludzi, z którymi się spotykam, wskazuje, że najważniejszym ich prawem jest prawo do wyrażania własnego zdania. Najmłodsi nie domagają się absolutnej zgody na realizację wszystkich dziecięcych pomysłów, po prostu - chcą być słuchani. Warto poświęcić im czas i uwagę, nie tylko 20 listopada.

Wszystkim razem i każdemu z osobna życzę w tym dniu dobrych refleksji i skutecznych działań na rzecz lepszego świata.

Rzecznik Praw Dziecka

Marek Michalak

z poważaniem
Dział Komunikacji Społecznej
Biuro Rzecznika Praw Dziecka

 

Kręgle
Kręgle
18.11.2015

Wycieczki, wycieczki...

Każdemu należy się chwila oddechu od szkoły...Tym razem 2a wybrała się na kręgle :) Zabawy i śmiechu była cała masa. Zobaczcie fotorelację!

Akademia z okazji Święta Niepodległości
Akademia z okazji Święta Niepodległości
14.11.2015

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

12 listopada uczniowie naszej szkoły przygotowali akademię z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Była to dobra okazja, by przypomnieć sobie najważniejsze fakty z naszej historii i posłuchać pieśni patriotycznych.
Artystom i obsłudze technicznej dziękujemy!

Kampania przeciwko rakowi
Kampania przeciwko rakowi
05.11.2015

Stop rakowi szyjki macicy - wykład w MG3

W tym roku w ramach budżetu obywatelskiego miasto Piekary Śląskie realizuje projekt: Wybierz życie, Nie dla raka szyjki macicy. Edukacja rodziców i dzieci. Szczepienia dziewczynek.

Konkurs filmowy
Konkurs filmowy
05.11.2015

Uwaga Uczniowie! Konkurs! Dużo punktów do zarobienia!

Konkurs filmowy. Najnowsze technologie na stałe zagościły w codziennym życiu, a codzienność młodych ludzi to szkoła. Spójrz na swoją szkołę i wyobraź sobie klasę ze snów. Nowoczesną salę z urządzeniami, które pomogą docierać do informacji i pokonywać bariery. Klasę, w której możesz się uczyć i pracować, w której przygotujesz się do życia w świecie nasyconym nowymi technologiami. Pokaż jak to sobie wyobrażasz. Nakręć film.

02.11.2015

Zapraszamy do galerii zdjęć i filmów

Zapraszamy wszystkich do obejrzenia zdjęć i filmu z zeszłotygodniowej akademii, która odbyła się z okazji 10 rocznicy nadania naszej szkole imienia Jana Pawła II.

30.10.2015

Koło PCK dziękuje

W miesiącu październiku, członkowie szkolnego koła PCK zbierali datki na paczki dla dzieci pochodzących z ubogich rodzin. W sumie zebrali 287zł. W imieniu PCK dziekujemy za każdy wrzucony przez was do puszki grosz i serce.

29.10.2015

Bardzo dziękujemy zaproszonym gościom za przybycie i uczestniczenie w dniu wczorajszym w obchodach naszego szkolnego święta. Dziekujemy za wyjatkowo ciepłe słowa dotyczące naszego gimnazjum i okazaną nam sympatię, dziekujęmy za podarunki. Dzięki Państwa obecności ten dzień był dla nas wyjątkowym.

27.10.2015

Zwycięzcy konkursu plastycznego Jan Paweł II - papieżem rodziny wyłonieni!

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu plastycznego poświęconego sylwetce naszego patrona - Jana Pawła II, za zaangażowanie i przesłanie nam tak wielu prac. Wybór laureatów był wyjątkowo trudnym, gdyż wiele prac prezentowało wysoki poziom. Ostatecznie jury przy wyłanianiu zwycięzców kierowało się ogólnym wrażeniem artystycznym, pomysłowością i trudnością wykonania, różnorodnością wykorzystanych materiałów oraz zgodnością z tematem przewodnim konkursu: Jan Paweł II - Papieżem Rodziny.

27.10.2015

Szczegółowy Harmonogram Obchodów Święta Szkoły

UROCZYSTOŚĆ 10-ciolecia NADANIA SZKOLE IMIENIA JANA PAWŁA II oraz OTRZYMANIA SZTANDARU

Jan Paweł II
Jan Paweł II
26.10.2015

28 października - Święto naszej szkoły

Przypominamy, że już w najbliższą środę świętujemy 10 rocznicę nadania imienia Jana Pawła II naszemu gimnazjum.

23.10.2015

Paintball

21 października uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w: VIII Manewrach Paintballowych-jesień 2015. W ich trakcie doskonalili: sprawność fizyczną, taktykę i strategię walki. Uczyli się współpracy w grupie, ale przede wszystkim doskonale się bawili. Wszyscy uczestnicy zniecierpliwością czekają juz na IX edycję manewrów.

23.10.2015

Młodzi Glosują

W ramach projektu organizowanego przez Centrum. Edukacji Obywatelskiej:Młodzi głosują -wybory parlamentarne 2015, w naszej szkole odbyły się prawybory parlamentarne.Uczniowie. głosowali na komitety wyborcze zarejestrowane w województwie śląskim. Była to lekcja wiedzy o społeczeństwie odnosząca się do bieżących wydarzeń
politycznych w naszym kraju. Wyniki potwierdziły sondażowe prognozy.

22.10.2015

Zbiórka PCK

Opiekun koła PCK - pani Marta Grzesiok-Kościarz przypomina, że do dnia 29 października 2015r. trwa zbiórka pieniędzy dla PCK. Zebrane środki zostaną przeznaczone na paczki świateczne dla dzieci z ubogich rodzin.

Miedzyszkolny konkurs języka angielskiego
Miedzyszkolny konkurs języka angielskiego
21.10.2015

Podsumowanie konkursu języka angielskiego

19 października 2015r. został przeprowadzony w naszym gimnazjum konkurs ortograficzny języka angielskiego dla klas VI piekarskich szkół podstawowych.

20.10.2015

10 Rocznica nadania MG3 imienia Jana Pawła II - 28 października

13.10.2015

14 października - Dzień Edukacji Narodowej

01.10.2015

Zobacz zdjęcia!

Informujemy o aktualizacji szkolnej galerii zdjęć oraz galerii zdjęć z warsztatów - dziś pojawiły się fotorelacje z warsztatów grupy artstycznej, z pasowania pierwszaków i wyborów do Młodziezowej Rady Miasta

Opera Śląska
Opera Śląska
30.09.2015

Metropolitarna Noc Teatrów

W sobotę 26 września br.,grupa artystyczna naszego gimnazjum, wraz z P.Wilczek i P.Ossowską uczestniczyła w Metropolitarnej Nocy Teatrów w Operze Śląskiej w Bytomiu.Dla uczestników przygotowano szereg atrakcji.

29.09.2015

Konkurs Plastyczny

W związku z 10 rocznicą nadania naszemu Gimnazjum imienia Jana Pawła II, organizujemy konkurs plastyczny pt."Jan Paweł II Papieżem Rodziny".
Konkurs adresowany jest dla uczniów klas 4-6 Szkół Podstawowych oraz dla klas 1-3 Gimnazjum.Zapraszamy do udziału!

28.09.2015

Pasowanie na ucznia

25 września uczniowie klas pierwszych stali się oficjalnie uczniami Miejskiego Gimnazjum nr 3. Odbyło się to podczas pasowania, które miało formę zabawy i współzawodnictwa. Samorząd szkolny przygotował szereg konkursów, podczas których pierwszoklasiści musieli wykazać się zwinnością, zręcznością, pomysłowością, szybkością i wiedzą. Ukoronowaniem zabawy było uroczyste pasowanie przez wychowawców. Każdy uczeń przypieczętował też odciskiem kciuka w kronice szkolnej przynależność do naszej szkoły. Życzymy im, aby najbliższe trzy lata były dla nich czasem sukcesów i aby byli chlubą dla naszej szkoły!

24.09.2015

Konkurs j. angielskiego dla klas VI

Miejskie Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Piekarach Śląskich serdecznie zaprasza do udziału w
Ortograficznym konkursie z języka angielskiego 'English is Fun' – z ortografią na wesoło!
Konkurs adresowany jest do uczniów klas VI szkół podstawowych
Celem konkursu jest:
• rozwijanie motywacji do nauki języków obcych;
• zachęcanie uczniów do samodzielnej pracy w zakresie kształtowania umiejętności językowych i zdobywania wiedzy na tematy związane z kulturą angielskiego obszaru językowego;
• doskonalenie umiejętności korzystania z różnych źródeł informacji;
• kształtowanie postaw tolerancji i szacunku dla dziedzictwa kulturowego innych narodów;
• integracja środowiska nauczycieli języków obcych i propagowanie idei zdrowej rywalizacji między szkołami;
• stworzenie uczniom szkół podstawowych możliwości wykazania się wiedzą i umiejętnościami posługiwania się językiem obcym poza terenem własnej szkoły.

Sprzatamy Swiat
Sprzatamy Swiat
17.09.2015

Sprzatamy świat!

W dniu 18 wrzesnia 2015r, nasze gimnazjum weżmie udział w akcji sprzątania świata. Nasi uczniowie wraz z opiekunami będą sprzatali teren piekarskiego parku oraz kopca.

09.09.2015

Ruszyły Warsztaty!

Pierwsze w tym roku szkolnym zajęcia warsztatowe miały charakter wyjazdu rekreacyjno – integracyjnego i odbyły się 9 września. Uczniowie klas Ia, Ib i IIa wyjechali w tym dniu na wycieczkę do Świerklańca. Był to wyjazd rowerowo – autobusowy, a wszyscy spotkali się w świerklanieckim parku, gdzie wspólnie spędzili mile czas. Pierwszoklasiści mieli możliwość zintegrowania się ze sobą i z wychowawcami i nauczycielami. Dopisała też pogoda, więc wspomnienia z wyjazdu będą na pewno bardzo przyjemne.

Szkolny Konkurs Wiedzy - Fryderyk Chopin
Szkolny Konkurs Wiedzy - Fryderyk Chopin
02.09.2015

Nowy Rok Szkolny 2015/2016 rozpoczęty!

Kochani, w dniu wczorajszym odbyło się Uroczyste Rozpoczęcie Roku szkolnego 2015/2016.

26.08.2015

List Rzecznika Praw Dziecka z okazji rozpoczęcia roku szkolnego

Drogie Uczennica, Drodzy Uczniowie,

27.08.2015

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2015/2016

Niestety wakacje dobiegają końca :( Nam nauczycielom, tak samo jest z tego powodu przykro, jak i Wam uczniom. Liczymy, że nadchodzący Rok Szkolny będzie dobry dla Was, dla Nas i dla naszej szkoły.

22.06.2015

Wykaz podreczników 2015/2016r.