Aktualności MG3


14.04.2016

Przenosimy się...zmiana stronki www

Po kilku miesiącach pracy nad nową stroną www, mamy ją wreszcie!

Z powodów technicznych na razie funkcjonujemy pod dwoma domenami i bieżąca strona jeszcze przez jakiś czas sobie tu "powisi" wirtualnie. Jednak stopniowo przerzucamy się już pod nowy adres, i to tam znajdziecie najbardziej aktualne posty i informacje.

Zapraszamy: www.azs.piekary.pl

11.04.2016

Aktualności

ZAPROSZENIE!!!

Gimnazjum w AZS!
Gimnazjum w AZS!
06.04.2016

Rekrutacja do Gimnazjum Jana Pawła II w AZS!!!!

Przeczytaj Koniecznie!
Przeczytaj Koniecznie!
06.04.2016

Piekarska Edukacja - dodatek specjalny!

Jeśli ktoś jeszcze nie czytał tegorocznej publikacji nt. PIEKARSKICH SZKÓŁ to zapraszamy do pobrania tego dodatku z naszej strony w formie pliku pdf 

Wesołych Świąt!!!!
Wesołych Świąt!!!!
23.03.2016

Przerwa Świąteczna

Kochani życzymy Wam i Waszym rodzinom Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych!

MG3 podczas Piekarskich Dni Matematyki
MG3 podczas Piekarskich Dni Matematyki
23.03.2016

Nasi mistrzowie matematyki!

Z całego serca gratulujemy uczniom naszej szkoły za zdobycie wysokich miejsc podczas tegorocznych Piekarskich Dni Matematyki!

18.03.2016

Zobacz nasz film na YouTube!

Dzięki ciężkiej pracy filmowców, uczniów i nauczycieli (zwlaszcza p. Ani!!!!) powstał świetny filmik :)

Dzień Otwarty w Gimnazjum AZS - FESTIWAL NAUKI
Dzień Otwarty w Gimnazjum AZS - FESTIWAL NAUKI
18.03.2016

Dziękujemy za przybycie!

Serdecznie dziękujemy wszystkim szóstoklasitom i ich rodzicom za tak liczne przybycie na nasz dzień otwarty.

15.03.2016

Poznaj naszych Super-Belfrów!

W czasie Festiwalu Nauki zaprezentujemy nasze warsztaty
W czasie Festiwalu Nauki zaprezentujemy nasze warsztaty
07.03.2016

Zapraszamy na Dzień Otwarty GIMNAZJUM - Festiwal Nauki

Zapraszamy wszystkich szóstoklasistów wraz zrodzicami na nasz Dzień Otwarty - Festiwal Nauki, który odbędzie się 17 marca (czwartek) w naszej nowej siedzibie szkoły w budynku LO na ulicy Gimnazjalnej 24.

Od września 2016r będziemy częścią Akademickiego Zespołu Szkół
Od września 2016r będziemy częścią Akademickiego Zespołu Szkół
04.03.2016

Ruszamy z promocją!

Nowy budynek, nowe możliwości! Od września przenosimy się do budynku liceum im. Jana III Sobieskiego i od nowego roku szkolnego będziemy stanowić część AKADEMICKIEGO ZESPOŁU SZKÓŁ.

04.03.2016

7,8,9 marca REKOLEKCJE

Przypominamy, że w poniedziałek, wtorek i środę chodzimy na rekolekcje do koscioła w Szarleju.

11.02.2016

Konkurs na nowe LOGO! Atrakcyjne nagrody!

Kochani uczniowie, jak już dobrze wiecie, opuszczamy w przyszłym roku szkolnym nasz obecny budynek i przenosimy się do budynku LO tworząc razem z tą drugą szkołą Zespół Szkół. Nie bójcie się tej zmiany! Nic się nie zmieni. Nadal będziemy Was kochać, tak jak teraz kochamy, nadal będziecie mogli się dzielić z nami swoimi problemami, a pani sekretarka, zawsze z otwartymi ramionami będzie Was witać w swoim nowym sekretariacie.

Konkurs recytatorski
Konkurs recytatorski
29.01.2016

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski w MG3

Dnia 28 stycznia 2016 roku w Miejskim Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Piekarach Śląskich odbył się kolejny już cykliczny Międzyszkolny Konkurs Recytatorski, którego temat brzmiał: Rodzina w poezji i prozie.
Konkurs był adresowany do uczniów piekarskich szkół podstawowych i gimnazjów. Recytatorzy do swoich prezentacji wybrali teksty o rodzinie w różnych nastrojach ( bardziej wesołe czy poważniejsze). Każdy uczestnik zaprezentował jeden wiersz i fragment prozy, a zaproszone jury w składzie: pani Małgorzata Kocek, pani Aleksandra Kwiecińska, pani Dominika Ogrodnik- Jendrzejczak uważnie słuchało recytacji, by później spośród wszystkich wybrać tych, którzy zasłużyli na szczególne uznanie.
I tak wśród uczniów szkół podstawowych zwyciężyli:
- I miejsce- Dominik Patoń (kl. IV- Zespół Szkolno-Przedszkolny nr1),
- II miejsce- Paulina Kożuch (kl. IV- Miejska Szkoła Podstawowa nr1),
- III miejsce-Laura Tyczka (kl. VI- Miejska Szkoła Podstawowa nr 11).
Natomiast wśród gimnazjalistów wyniki były następujące:
- I miejsce- Anna Habzik (kl. II- Miejskie Gimnazjum nr2),
- II miejsce- Błażej Hacaś (kl. III- Miejskie Gimnazjum nr3),
-III miejsce – Wiktoria Bajer (kl. III- Miejskie gimnazjum nr2).
Zarówno panie jurorki jak i pani dyrektor Miejskiego Gimnazjum nr3- Justyna Wicik zgodnie stwierdziły, że podziękowania należą się wszystkim występującym, gdyż poświecili swój czas, by przygotować się do konkursu, a to w obecnych czasach nie jest już tak powszechne jak kiedyś, bowiem dziś recytator bywa niekiedy przez rówieśników postrzegany jak człowiek z innej epoki. A tu proszę, jeszcze niektórym chce się uczyć wiersza i prozy na pamięć i pięknie to zaprezentować przed innymi. Oby tak dalej! Zapraszamy za rok do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu.

18.01.2016

Orszak Trzech Króli

W dniu 6 stycznia grupa uczniów naszego gimnazjum pod opieką P.Pełki i P.Ossowskiej uczestniczyła w Piekarskim Orszaku Trzech Króli.
Orszak przemaszerował spod Kościoła Św Trójcy w Szarleju, do Bazyliki w Piekarach.Tam na Placu Rajskim ,Trzej Królowie pokłonili się Małemu Jezusowi.
Uczniowie ubrani byli w odświętne stroje, przygotowane przez Komitet Obywatelski w Piekarach Śląskich.
Podczas marszu grała orkiestra dęta, wszyscy śpiewali kolędy Przemarsz dostarczył wielu pozytywnych emocji.
Nasz szkoła już po raz drugi wzięła udział w Piekarskim Orszaku, który zjednoczył wielu mieszkańców Piekar wraz z rodzinami.

Rzecznik Praw Dziecka
Rzecznik Praw Dziecka
18.01.2016

List do młodzieży w związku ze zbliżającymi się feriami

Drodzy i Szanowni,
Rozpoczynające się ferie zimowe to dla wszystkich moment odpoczynku, oderwania się od szkolnych obowiązków oraz szansa na zebranie sił na drugi semestr nauki. Przede wszystkim jest jednak okazja do wykorzystania uroków tej pory roku i aktywnego spędzenia czasu podczas jazdy na nartach, snowboardzie, sankach czy łyżwach oraz długich spacerów, a w przypadku braku śniegu i mrozu - na pływalni czy w halach sportowych.
Ruch bez wątpienia jest znakomitą alternatywą dla telewizora czy komputera. Aktywność procentuje – służy nie tylko lepszemu samopoczuciu i zdrowiu, ale ma także wpływ na kondycję psychiczną i przekłada się na lepsze wyniki w nauce. Czas ferii wykorzystajcie jak najefektywniej, tak by z uśmiechem wrócić do szkolnej ławki. Podczas wszelkich aktywności pamiętajcie o bezpieczeństwie swoim oraz kolegów.
Bądźcie zawsze czujni i uważni, nie ufajcie napotkanym obcym, nie dajcie się namówić na ryzykowne zabawy. Ślizgawki na zamarzniętych rzekach, stawach, jeziorach – kuszą, ale w rzeczywistości mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia. Pamiętajcie także o przestrzeganiu zasad ruchu drogowego, zawsze noście przy sobie elementy odblaskowe, które sprawiają, że jesteście widoczni dla kierowców.
W trudnych sytuacjach nie wahajcie się prosić dorosłych o pomoc. Do Waszej dyspozycji jest również Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, który działa od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00-20:00. Pod numerem 800 12 12 12 czekają eksperci – gotowi Was wysłuchać i pomóc rozwiązać wszelkie problemy.
Życzę Wam fantastycznych, śnieżnych ferii.
Z pozdrowieniami,
Wasz Rzecznik
Marek Michalak

18.01.2016

Noc Biologów

Noc Biologów to coś co naukowe Tygryski kochają najbardziej :) Poczytajcie i zobaczcie jak pogłębiali swoją wiedzę nasi szaleni naukowcy :)

15.01.2016

Kolejny sukces wokalny!!!!!

Zuzanna Niewiadomska uczennica klasy 1b, zajęła III miejsce w Konkursie Piosenki Obcojęzycznej pt."Piosenka XXI wieku".
Konkurs miał miejsce w Miejskim Gimnazjum nr 2 w środę 13 stycznia. Wykonawców oceniało profesjonalne Jury, w kategoriach Szkoły Podstawowe oraz Gimnazja i Szkoły Średnie.Zuzia zaśpiewała piosenkę pt."A little bit of your heart".Cieszymy się z sukcesu naszej uczennicy, gratulujemy oraz życzymy dalszych osiągnięć artystycznych!.

14.01.2016

Kochamy warsztaty!

Uczniowie, którzy na poczatku klasy pierwsze wyrazili chęć brania udziału w zajęciach warsztatowych co rusz pogłębiają swoja wiedzę na ciekawych i niestandardowych zajęciach prowadzonych niejednokrotnie poza murami naszego gimnazjum. Dopiero co nasi młodzi naukowcy byli na warsztatach z fizyki i już szykują się na spędzenie na Uniwersytecie Śląskim Nocki Biologów!

WOŚP 2016
WOŚP 2016
11.01.2016

Zebraliśmy 51tys złotych!!!!!

Dziękujemy, dziękujemy serdecznie za całą pracę jaką włożyliście, za trud, za serce, za swój czas i za zapał! Nasi wolontariusze zebrali 51tys złotych. rekordziści mieli nawet powyżej 2tys w puszkach!!!!

Program WOŚP
Program WOŚP
07.01.2016

24 Finał WOŚP w MG3

Piekarski Sztab 24 Finału WOSP, jak co roku, miesci się w murach Miejskiego Gimnazjum nr 3 przy ulicy Bytomskiej 81a.Nasz Sztab reprezentowany będzie przez 100 wolontariuszy, którzy kwestować będą na rzecz Orkiestry. Wszyscy wolontariusze przez cały dzień będą mogli skorzystać ze stołówki , która przygotuje dla nich ciepły posiłek oraz zaserwuje słodkosci ufundowane przez naszych sponsorów.

Jasełka
Jasełka
22.12.2015

Jasełka

W naszej szkole zrobiło się już bardzo świątecznie. Były Jasełka, wspólne kolędowanie i oczywiście klasowe wigilie.

Wesołych Świąt!
Wesołych Świąt!
23.12.2015

Kiedy magia świąt nas ogarnie,
Kiedy śnieg na Ziemię spadnie,
Wtedy przyjdzie Boże Narodzenie
I niech da Wam radość i ukojenie,
oraz Moc prezentów i miłości,
i jak najwięcej szczęścia i pomyślności.

23.12.2015

Uczennice 2a mistrzyniami chemicznymi :)

Uczennice klasy 2a : daria Rost, Klaudia Cichoń, Ania Kaszewicz, Maja Wawrzyniak przeszły do drugiego etapu X Powiatowego Konkursu wiedzy Chemicznej  organizowanego przez Zespół  Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach.

Mikołajki 2015
Mikołajki 2015
15.12.2015

Szkolna Galeria

W szkolnej galerii Mikołajkowe zdjęcia :) Zapraszamy!

14.12.2015

Pani Ossowska w natarciu :)

Pani Bogusia Ossowska znowu zapewniła naszym uczniom masę atrakcji - od wizyty w Filharmonii po warsztaty muzyczne i plastyczne. Kto nie był niech sobie poczyta :)

10.12.2015

Sukces naszych tancerek!

Dziewczyny z naszego szkolnego zespołu Endorfina ( Karolina Sadowska 3a, Roksana Popenda, Wiktoria Szeląg i Patrycja Szymczak z 2b) świetnie wykonanym tańcem Bollywood, usmiechem i kolorowymi strojami zachwyciły jury konkursu "Szkolna szansa na sukces", który odbył się w MG2 w Piekarach Śląskich i zdobyły w nim I miejsce!

07.12.2015

Ważne daty grudzień/styczeń

godz. 17.00-18.00 – KONSULTACJE ( pisemne poinformowanie rodziców o ocenach niedostatecznych i nagannych)

22 grudzień –szkolne spotkania opłatkowe
godz. 9.00 – JASEŁKA
godz. 10.00-12.00 spotkania opłatkowe w klasach

18.11.2015

20 listopada Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka

Kochane Dzieci, Drodzy Dorośli

Kręgle
Kręgle
18.11.2015

Wycieczki, wycieczki...

Każdemu należy się chwila oddechu od szkoły...Tym razem 2a wybrała się na kręgle :) Zabawy i śmiechu była cała masa. Zobaczcie fotorelację!

Akademia z okazji Święta Niepodległości
Akademia z okazji Święta Niepodległości
14.11.2015

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

12 listopada uczniowie naszej szkoły przygotowali akademię z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Była to dobra okazja, by przypomnieć sobie najważniejsze fakty z naszej historii i posłuchać pieśni patriotycznych.
Artystom i obsłudze technicznej dziękujemy!

Kampania przeciwko rakowi
Kampania przeciwko rakowi
05.11.2015

Stop rakowi szyjki macicy - wykład w MG3

W tym roku w ramach budżetu obywatelskiego miasto Piekary Śląskie realizuje projekt: Wybierz życie, Nie dla raka szyjki macicy. Edukacja rodziców i dzieci. Szczepienia dziewczynek.

Konkurs filmowy
Konkurs filmowy
05.11.2015

Uwaga Uczniowie! Konkurs! Dużo punktów do zarobienia!

Konkurs filmowy. Najnowsze technologie na stałe zagościły w codziennym życiu, a codzienność młodych ludzi to szkoła. Spójrz na swoją szkołę i wyobraź sobie klasę ze snów. Nowoczesną salę z urządzeniami, które pomogą docierać do informacji i pokonywać bariery. Klasę, w której możesz się uczyć i pracować, w której przygotujesz się do życia w świecie nasyconym nowymi technologiami. Pokaż jak to sobie wyobrażasz. Nakręć film.

02.11.2015

Zapraszamy do galerii zdjęć i filmów

Zapraszamy wszystkich do obejrzenia zdjęć i filmu z zeszłotygodniowej akademii, która odbyła się z okazji 10 rocznicy nadania naszej szkole imienia Jana Pawła II.

30.10.2015

Koło PCK dziękuje

W miesiącu październiku, członkowie szkolnego koła PCK zbierali datki na paczki dla dzieci pochodzących z ubogich rodzin. W sumie zebrali 287zł. W imieniu PCK dziekujemy za każdy wrzucony przez was do puszki grosz i serce.

29.10.2015

Bardzo dziękujemy zaproszonym gościom za przybycie i uczestniczenie w dniu wczorajszym w obchodach naszego szkolnego święta. Dziekujemy za wyjatkowo ciepłe słowa dotyczące naszego gimnazjum i okazaną nam sympatię, dziekujęmy za podarunki. Dzięki Państwa obecności ten dzień był dla nas wyjątkowym.

27.10.2015

Zwycięzcy konkursu plastycznego Jan Paweł II - papieżem rodziny wyłonieni!

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu plastycznego poświęconego sylwetce naszego patrona - Jana Pawła II, za zaangażowanie i przesłanie nam tak wielu prac. Wybór laureatów był wyjątkowo trudnym, gdyż wiele prac prezentowało wysoki poziom. Ostatecznie jury przy wyłanianiu zwycięzców kierowało się ogólnym wrażeniem artystycznym, pomysłowością i trudnością wykonania, różnorodnością wykorzystanych materiałów oraz zgodnością z tematem przewodnim konkursu: Jan Paweł II - Papieżem Rodziny.

27.10.2015

Szczegółowy Harmonogram Obchodów Święta Szkoły

UROCZYSTOŚĆ 10-ciolecia NADANIA SZKOLE IMIENIA JANA PAWŁA II oraz OTRZYMANIA SZTANDARU

Jan Paweł II
Jan Paweł II
26.10.2015

28 października - Święto naszej szkoły

Przypominamy, że już w najbliższą środę świętujemy 10 rocznicę nadania imienia Jana Pawła II naszemu gimnazjum.

23.10.2015

Paintball

21 października uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w: VIII Manewrach Paintballowych-jesień 2015. W ich trakcie doskonalili: sprawność fizyczną, taktykę i strategię walki. Uczyli się współpracy w grupie, ale przede wszystkim doskonale się bawili. Wszyscy uczestnicy zniecierpliwością czekają juz na IX edycję manewrów.

23.10.2015

Młodzi Glosują

W ramach projektu organizowanego przez Centrum. Edukacji Obywatelskiej:Młodzi głosują -wybory parlamentarne 2015, w naszej szkole odbyły się prawybory parlamentarne.Uczniowie. głosowali na komitety wyborcze zarejestrowane w województwie śląskim. Była to lekcja wiedzy o społeczeństwie odnosząca się do bieżących wydarzeń
politycznych w naszym kraju. Wyniki potwierdziły sondażowe prognozy.

22.10.2015

Zbiórka PCK

Opiekun koła PCK - pani Marta Grzesiok-Kościarz przypomina, że do dnia 29 października 2015r. trwa zbiórka pieniędzy dla PCK. Zebrane środki zostaną przeznaczone na paczki świateczne dla dzieci z ubogich rodzin.

Miedzyszkolny konkurs języka angielskiego
Miedzyszkolny konkurs języka angielskiego
21.10.2015

Podsumowanie konkursu języka angielskiego

19 października 2015r. został przeprowadzony w naszym gimnazjum konkurs ortograficzny języka angielskiego dla klas VI piekarskich szkół podstawowych.

20.10.2015

10 Rocznica nadania MG3 imienia Jana Pawła II - 28 października

13.10.2015

14 października - Dzień Edukacji Narodowej

01.10.2015

Zobacz zdjęcia!

Informujemy o aktualizacji szkolnej galerii zdjęć oraz galerii zdjęć z warsztatów - dziś pojawiły się fotorelacje z warsztatów grupy artstycznej, z pasowania pierwszaków i wyborów do Młodziezowej Rady Miasta

Opera Śląska
Opera Śląska
30.09.2015

Metropolitarna Noc Teatrów

W sobotę 26 września br.,grupa artystyczna naszego gimnazjum, wraz z P.Wilczek i P.Ossowską uczestniczyła w Metropolitarnej Nocy Teatrów w Operze Śląskiej w Bytomiu.Dla uczestników przygotowano szereg atrakcji.

29.09.2015

Konkurs Plastyczny

W związku z 10 rocznicą nadania naszemu Gimnazjum imienia Jana Pawła II, organizujemy konkurs plastyczny pt."Jan Paweł II Papieżem Rodziny".
Konkurs adresowany jest dla uczniów klas 4-6 Szkół Podstawowych oraz dla klas 1-3 Gimnazjum.Zapraszamy do udziału!

28.09.2015

Pasowanie na ucznia

25 września uczniowie klas pierwszych stali się oficjalnie uczniami Miejskiego Gimnazjum nr 3. Odbyło się to podczas pasowania, które miało formę zabawy i współzawodnictwa. Samorząd szkolny przygotował szereg konkursów, podczas których pierwszoklasiści musieli wykazać się zwinnością, zręcznością, pomysłowością, szybkością i wiedzą. Ukoronowaniem zabawy było uroczyste pasowanie przez wychowawców. Każdy uczeń przypieczętował też odciskiem kciuka w kronice szkolnej przynależność do naszej szkoły. Życzymy im, aby najbliższe trzy lata były dla nich czasem sukcesów i aby byli chlubą dla naszej szkoły!

24.09.2015

Konkurs j. angielskiego dla klas VI

Miejskie Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Piekarach Śląskich serdecznie zaprasza do udziału w
Ortograficznym konkursie z języka angielskiego 'English is Fun' – z ortografią na wesoło!
Konkurs adresowany jest do uczniów klas VI szkół podstawowych
Celem konkursu jest:
• rozwijanie motywacji do nauki języków obcych;
• zachęcanie uczniów do samodzielnej pracy w zakresie kształtowania umiejętności językowych i zdobywania wiedzy na tematy związane z kulturą angielskiego obszaru językowego;
• doskonalenie umiejętności korzystania z różnych źródeł informacji;
• kształtowanie postaw tolerancji i szacunku dla dziedzictwa kulturowego innych narodów;
• integracja środowiska nauczycieli języków obcych i propagowanie idei zdrowej rywalizacji między szkołami;
• stworzenie uczniom szkół podstawowych możliwości wykazania się wiedzą i umiejętnościami posługiwania się językiem obcym poza terenem własnej szkoły.

Sprzatamy Swiat
Sprzatamy Swiat
17.09.2015

Sprzatamy świat!

W dniu 18 wrzesnia 2015r, nasze gimnazjum weżmie udział w akcji sprzątania świata. Nasi uczniowie wraz z opiekunami będą sprzatali teren piekarskiego parku oraz kopca.

09.09.2015

Ruszyły Warsztaty!

Pierwsze w tym roku szkolnym zajęcia warsztatowe miały charakter wyjazdu rekreacyjno – integracyjnego i odbyły się 9 września. Uczniowie klas Ia, Ib i IIa wyjechali w tym dniu na wycieczkę do Świerklańca. Był to wyjazd rowerowo – autobusowy, a wszyscy spotkali się w świerklanieckim parku, gdzie wspólnie spędzili mile czas. Pierwszoklasiści mieli możliwość zintegrowania się ze sobą i z wychowawcami i nauczycielami. Dopisała też pogoda, więc wspomnienia z wyjazdu będą na pewno bardzo przyjemne.

Szkolny Konkurs Wiedzy - Fryderyk Chopin
Szkolny Konkurs Wiedzy - Fryderyk Chopin
02.09.2015

Nowy Rok Szkolny 2015/2016 rozpoczęty!

Kochani, w dniu wczorajszym odbyło się Uroczyste Rozpoczęcie Roku szkolnego 2015/2016.

26.08.2015

List Rzecznika Praw Dziecka z okazji rozpoczęcia roku szkolnego

Drogie Uczennica, Drodzy Uczniowie,

27.08.2015

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2015/2016

Niestety wakacje dobiegają końca :( Nam nauczycielom, tak samo jest z tego powodu przykro, jak i Wam uczniom. Liczymy, że nadchodzący Rok Szkolny będzie dobry dla Was, dla Nas i dla naszej szkoły.

22.06.2015

Wykaz podreczników 2015/2016r.